
28 maja w Lubinie odbył się turniej szachowy „Kompetentny Gambit”, zorganizowany w ramach projektu wspieranego przez KGHM. W wydarzeniu udział wzięły drużyny reprezentujące szkoły z regionu, rywalizując w atmosferze sportowej rywalizacji, koncentracji i wzajemnego szacunku.
Z dumą informujemy, że reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu zaprezentowała wysoki poziom umiejętności i zaangażowania, zdobywając III miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.
Uczestnicy wykazali się nie tylko znajomością strategii i taktyki szachowej, ale również opanowaniem, cierpliwością oraz umiejętnością podejmowania trafnych decyzji pod presją czasu. Osiągnięty wynik jest efektem systematycznej pracy, pasji do królewskiej gry oraz doskonałej współpracy całego zespołu.
Reprezentowali nas
Damian Tywończuk, Aleksander Mierzwa, Michał Sasiela, Kacper Wróbel z opiekunem Rafałem Tertel
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych udanych występów oraz dalszego rozwijania szachowych talentów.
Brawo ZSM Bolesławiec!




























